cs en de

28. Únor 2023Umělá inteligence a Ideathon 23

Jak může umělá inteligence pomáhat studentům, učitelům a managementu školy ? Tento úkol bylo potřeba vyřešit na maratonu nápadů, kterého se za naší školu účastnil tím tří studentek z CR4 - Karolína, Věra a Katka. Celá soutěž probíhala v angličtině, veškerá komunikace, instrukce, proslovy a prezentace taky jen a pouze - angličtina.
Děvčata čestně tvořila a prezentovala naší školu svými nápady využití AI (Artificial Intelligence). Prezentace našeho tímu byla velmi dobrá a srovnatelná s ostatními 15 tímy, většinou studentů gymnázií. Náš tím měl číslo 13. Bohužel jsme nezískali žádnou ze 3 cen a ani cestu na Thajwan, ale byla to ohromná zkušenost, která nám rozšířila obzory. Děvčata mají navíc pěkný příspěvek do svého CV. Celá akce probíhala pod záštitou Kraje Vysočina na Gymnáziu Bystřice nad Pernštejnem 15. a 16.2.2023. Naše škola může být na své aktivní studenty hrdá.
Bližší informace na https://vysocina.pirati.cz/tiskove-zpravy/ideathon-2023-jako-prostredek-spoluprace-stredoskolaku-a-firem/
 

Děvč