Fotogalerie

Předvánoční Vídeň 06. Prosinec 2017 Předvánoční Vídeň

Exkurze do Vídně 6.12.2017 hledáčkem fotoaparátu studentky Barbory Hansové.

PROJEKTWOCHE – Německý projektový týden 11. Prosinec 2017 PROJEKTWOCHE – Německý projektový týden

Ve dnech 11. - 15. 12. 2017 se vybraní žáci ze tříd OA3A, HT3 a CR3 zúčastnili německého projektového týdne. Tato akce byla organizována ve spolupráci s Österreich Institutem Brno, který zprostředkoval dvě rakouské lektorky, které s našimi žáky celý týden pracovaly. Žáci tak měli možnost uplatnit své dosavadní znalosti němčiny, rozšířit si je a hlavně získat chuť učit se němčinu ještě více. Každý den absolvovali 6 vyučovacích hodin němčiny, při kterých pracovali s různými výukovými materiály. Těžištěm zájmu při všech aktivitách bylo zjišťování informací o německy mluvících zemích, především o Rakousku. Za přítomnosti vedení školy v pátek celá akce vyvrcholila závěrečnou prezentací, které se zúčastnila zástupkyně Österreich Institutu paní Judová a zástupce firmy MANN+ HUMMEL, která celou akci po finanční stránce sponzorsky zaštítila. Z jejich úst pak zaznělo, jak moc je v současné době důležité učit se cizí jazyky. Projektwoche byla velmi zajímavou příležitostí pro naše žáky a znamenala pro ně velkou motivaci pro další studium němčiny.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA 21. Prosinec 2017 VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 proběhl 23. ročník VÁNOČNÍ VÝSTAVY. Letošním tématem byly Vánoce v Evropě. Děkujeme všem za návštěvu a doufáme, že se Vám u nás líbilo. Děkujeme i všem učitelům a žákům za jejich odvedenou práci.

Účetní tým 2018 11. Prosinec 2017 Účetní tým 2018

Dne 11. prosince 2017 se ve Znojmě konal třetí ročník soutěže tříčlenných družstev v účetnictví Účetní tým 2018. Setkalo se zde 10 týmů z Moravy a Slezska. Z naší školy se soutěže zúčastnilo družstvo složené ze studentek tříd OA4A a OA4B – Tereza Machálková, Zuzana Tymová a Terezie Plecitá. Soutěž byla rozdělena do dvou částí: první část se týkala případové studie na účtování jednotlivých agend (bylo jich pět) a druhá část se skládala ze znalostní soutěže teoretických vědomostí formou hry RISKUJ. Po první části bylo naše družstvo průběžně na druhém místě. Poté se družstva rozdělila do dvou po pěti soutěžních týmech a v rámci semifinále absolvovaly znalostní soutěž formou RISKUJ, kde si vybíraly soutěžní otázky za určitý počet bodů. V rámci naší skupiny jsme se umístili na druhém místě a postoupili do finále, kde se setkalo 6 týmů a opět formou RISKUJ mezi sebou soutěžily. Ve finále jsme se po nelítostném boji nakonec umístili na vynikajícím prvním místě a to nám umožňuje postup do celostátního kola, které se koná v lednu v Praze. Blahopřejeme našemu týmu za výborné umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Okresní kolo ve florbalu 01. Prosinec 2017 Okresní kolo ve florbalu

V pátek 1. prosince 2017 se naše florbalistky zúčastnily okresního kola ve florbalu, které vyhrály. Nyní je již potřetí v řadě čeká krajské kolo v březnu 2018.

Středoškolský pohár ve florbalu 05. Prosinec 2017 Středoškolský pohár ve florbalu

V úterý 5. prosince pořádala naše škola středoškolský pohár ve florbalu. Sedm zúčastněných týmů a téměř 100 hráčů činí z turnaje jednu z největších akcí pod záštitou AŠSK. Naši hráči přes velmi dobré výkony, kdy v turnaji ani jednou neprohráli, obsadili "až" čtvrté místo. Nejprve jsme uhráli cennou remízu s obhájci titulu a pozdějšími vítězi turnaje ze SPŠ, následně jsme zvítězili 4:0 se Střední školou zemědělskou a v posledním důležitém utkání skupiny jsme 2:0 porazili Gymnázium Moravské Budějovice. Jen vinou horšího skóre jsme obsadili druhé místo ve skupině, což znamenalo zápas o celkové třetí místo. Vyrovnaný zápas s třebíčským gymnáziem skončil 2:2, v rozhodujících samostatných nájezdech jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1. I tak je třeba žáky pochválit za důstojnou reprezentaci naší školy.

Krajské kolo v basketbalu 29. Listopad 2017 Krajské kolo v basketbalu

Po vítězství v okresním kole se naše dívky zúčastnily ve středu 29. listopadu krajského finále v Pelhřimově. I vinou některých zranění naše družstvo nemělo proti týmům s většinou hráček hrajících basketbal závodně příliš šancí. Získané zkušenosti však mohou pomoci v příštích letech.