cs en de

Fotogalerie

Junior Lingua 04. Duben 2019 Junior Lingua

Dne 4. 4. 2019 se na naší škole konal již 15. ročník krajského kola konverzační soutěže Junior lingua v anglickém a německém jazyce učebních oborů. Soutěže se zúčastnilo devět škol z celého kraje. V anglickém jazyce zvítězil Adam Bula ze Střední školy gastronomické A. Kolpinga ze Žďáru nad Sázavou a v německém jazyce si prvenství odnesl Ivo Miklík ze Střední odborné školy a učiliště v Třešti. Náš Marek Mikyska obsadil výborné čtvrté místo v německém jazyce a páté místo v anglickém jazyce. Blahopřejeme všem účastníkům k jejich výkonům a těšíme se na příští ročník.

Krajské kolo mistrovství ČR v grafických disciplínách 26. Březen 2019 Krajské kolo mistrovství ČR v grafických disciplínách

Dne 26. 3. 2019 se na Obchodní akademii a Hotelové škole Třebíč uskutečnil 26. ročník krajského kola mistrovství ČR v grafických disciplínách. Soutěže se zúčastnilo 24 žáků z osmi středních škol kraje Vysočina. Soutěžními disciplínami byly wordprocessing, korektura textu a opis textu. Naši školu opakovaně nejlépe reprezentovala Inka Mejzlíková ze třídy OA4B. V opisu textu se umístila s 3662 čistými úhozy a s přesností 0,0 % na 2. místě. Ince gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

PRVNÍ MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE JAZYKOVÉ SOUTĚŽE 11. Březen 2019 PRVNÍ MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE JAZYKOVÉ SOUTĚŽE

Dne 11.3.2019 se studentka naší školy Anežka Jiráňová zúčastnila krajského kola jazykové soutěže v kategorii III.C, kterou po výborném výkonu ovládla a postoupila do ústředního kola v Praze. Přejeme mnoho úspěchů a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

KUCHAŘ VYSOČINY JUNIOR 02. Duben 2019 KUCHAŘ VYSOČINY JUNIOR

Dne 2. 4. se uskutečnila soutěž KUCHAŘ VYSOČINY JUNIOR. Úkol pro soutěžící byl připravit kachní prso na 4 porce s omáčkou a alespoň jednou přílohou v časovém limitu 45 minut a restaurační moučník na 4 porce - fondant s tekutým středem za 45 minut. Našim žákům se podařilo dosáhnout výborných výsledků - 1. místo v přípravě dezertu a 2. místo v přípravě hlavního pokrmu. Gratulujeme našim žákům Simoně Chládkové a Pavlu Pavlíčkovi za vynikající úspěch.

Vítězství na Gastrofestivalu Nitra 27. Březen 2019 Vítězství na Gastrofestivalu Nitra

Čtyřčlenné družstvo žáků naší školy získalo dvě vynikající 1. místa na XXII. ročníku Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Připravovalo se čtyřchodové menu, připravené s povinnými surovinami na téma SVATBA. Profesionální výkon předvedli kuchaři i servis ve složení: Radka Matýšková a Petra Fialová za kuchaře, Veronika Lavická a Tereza Cabejšková za servis. Žákům a učitelům, kteří se podíleli na jejich přípravě moc a moc gratulujeme!

Barmanská soutěž - Blanenský čtyřlístek 20. Březen 2019 Barmanská soutěž - Blanenský čtyřlístek

Dne 20. března se naši studenti Tomáš Dvořák HT2 a Lucie Oravíková HT3 zúčastnili barmanské soutěže "Blanenský čtyřlístek" v kategorii Punkevní pohár. Díky pilnému trénování a pečlivé přípravě si z Blanska odvezli skvělý úspěch - Lucie Oravíková diplom a pohár za 1. místo v celkové soutěži.

Okresní kolo konverzační soutěže 05. Únor 2019 Okresní kolo konverzační soutěže

Po roce naše škola opět hostila okresní kolo konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce. Letošní ročník se konal 5.února v tradiční spolupráci s Domem dětí a mládeže Třebíč. Anglická část soutěže letos prošla změnami - vítězové školních kol ze středních odborných škol postupují přímo do krajského kola v Jihlavě a soutěží v vytvořené kategorii III.C. V okresním kole měří síly v kategorii III.A anglického jazyka pouze studenti 1.-3. ročníku gymnázií. Vítězkou této kategorie se po suverénním výkonu jak v poslechové části, tak části konverzační stala studentka Katolického gymnázia Třebíč Kateřina Kutinová. Na druhém místě se umístil student Gymnázia Třebíč William Robert Ritter, třetí příčka připadla studentce stejného gymnázia Lucii Cahové. V němčině i nadále soutěží v kategorii III.A společně studenti odborných škol a gymnázií. Letošní ročník ovládla studentka Gymnázia Třebíč Lucie Holpuchová, druhé místo putuje zásluhou Terezy Tručkové na Katolické gymnázium Třebíč , bronzovou medaili získala studentka stejné školy Anežka Konvičková. Soutěžící na prvních třech místech byli odměněni diplomy a knižními poukázkami. Vítězové v obou kategoriích postoupili do krajského kola, které se bude v březnu 2019 konat v Jihlavě.

S VYSOČINOU BEZPEČNĚ NA INTERNETU 16. Leden 2019 S VYSOČINOU BEZPEČNĚ NA INTERNETU

Žáci oboru Reprodukční grafik se zúčastnili soutěže S VYSOČINOU BEZPEČNĚ NA INTERNETU na téma Cloud aneb moje data v internetu. Zadání zpracovali formou plakátů a komiksů a úspěšně obsadili všechny první pozice v kategorii SŠ Plakát: 3. místo Markéta Fialová RG3, 2. místo Petra Ďurinová RG1, 1. místo Natálie Šimečková a Patrik Kulhánek RG1.

Konverzační soutěž v angličtině 21. Listopad 2018 Konverzační soutěž v angličtině

Dne 21.11.2018 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže studijních a učňovských oborů v anglickém a německém jazyce. Soutěžilo se v poslechu a mluveném projevu. Absolutními vítězi se v anglickém jazyce studijních oborů stala Anežka Jiráňová ze třídy OA3, v německém jazyce studijních oborů obsadil 1. místo William Dvořák ze třídy HT1, z učňovských oborů v anglickém jazyce získala prvenství Mládková Simona ze třídy AD1 a v německém jazyce zvítěžil Marek Mikyska ze třídy RG2.

AR Junior České Budějovice 08. Listopad 2018 AR Junior České Budějovice

Dne 8. - 9. 11. 2018 se naši žáci zúčastnili celostátní soutěže AR Junior v Českých Budějovicích. Podařilo se nám získat 1. místo za výkladní skříň a 2. místo za úpravu stolu pro dvě osoby. Gratulujeme!